14.11.2017

Кураторська година, присвячена пам'яті жертв Голодоморів на факультеті комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту

Історія не буває поганою чи доброю. Вона завжди така, якою є. Однак сторінки історії іноді бувають сумними, і навіть жахливими.

І такі історичні події обов’язково треба знати, вивчати. Принаймні для того, щоб подібне ніколи не повторилося.

13 листопада 2017 року на факультеті Комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту Одеської національної академії харчових технологій пройшла кураторська година, присвячена пам'яті жертв Голодоморів. #ITeamONAFT.

Старший куратор факультету Корнієнко Ю.К. та куратор 333 групи Смирнова К.В. розповіли студентам про істинні причини штучного створення голоду та про ініціаторів Голодомору. Студентам також повідомили про те, що 28 листопада 2006 року Верховна Рада України прийняла закон "Про Голодомор 1932-1933 років в Україні", яким Голодомор визнаний геноцидом українського народу. Голодомор офіційно визнаний геноцидом також у 23 країнах світу та п’яти церквах.У 2007 році президент України Віктор Ющенко своїм Указом встановив "День пам’яті жертв голодоморів".

Цей день відмічається щорічно у четверту суботу листопада. Традиційно в пам'ять про жертви Голодомору в Україні в цей день о 16:00 оголошується загальнонаціональна хвилина мовчання, після чого по всій країні проходить акція "Запали свічку", в рамках якої всі бажаючі несуть свічки до пам'ятників жертвам геноциду. Пам'ятні заходи на честь річниці Голодомору в Україні пройдуть також в багатьох країнах світу.

Згадуємо, пам’ятаємо, не забуваємо …

Корнієнко Ю.К., старший куратор факультету ІТтаКБ