Кафедра фізичної культури та спорту

Кафедра фізичного виховання була організована в 1947 році і складалася з п’яти викладачів: Павловський Зиновій Євгенійович, Каплун Михайло Іосифович, Прокоповіч Феодосія Матвєєвна, Невдоба Олексій Софронович. Очолив кафедру Яків Петрович Серебряник. У 1949 році викладацький колектив збільшився вдвічі і практично не змінювався до початку 70-х років.

До інфраструктури спортивної бази інституту належав спортивний зал при гуртожитку № 1, стрілецький тир і спортивний літній майданчик, який, у свою чергу, складався з двухсотметрової бігової доріжки, двох волейбольних і одного баскетбольного майданчика, а також секторів для стрибків у довжину, у висоту і штовхання ядра.

Викладацький склад кафедри, 1949 рік Нижній ряд другий зліва зав. кафедрою Серебряник Яків Петрович
Викладацький склад кафедри, 1949 рік
Нижній ряд другий зліва зав. кафедрою
Серебряник Яків Петрович

Спортивний зал гуртожитку №1
Спортивний зал гуртожитку №150-і роки стали стартовими для спортивних перемог. У 1952 році волейбольна команда зайняла друге місце на всесоюзних міжвузівських змаганнях (тренер команди – старший викладач З.Є. Павловський).

Спортивно-оздоровча робота серед студентів і викладачів не переривалася і влітку. Знаменною для історії нашої ALMA MATER стала закладка в 1952 році на березі моря в Чорноморці наметового спортивно-оздоровчого табору «Дружба». Ініціатором споруди літнього табору був Серебряник Я.П.


Закладка наметового табору «Дружба», 1952 рік
Закладка наметового табору «Дружба», 1952 рік

Засновники табору «Дружба» Праворуч Серебряник Я.П.
Засновники табору «Дружба»
СПраворуч Серебряник Я.П.


У 1971 році за безпосередньою участю студентів, співробітників і колективу кафедри на місці літніх майданчиків був побудований сучасний спортивний комплекс для занять фізичною культурою і спортом. До нього увійшли плавальний басейн, ігровий зал, спеціалізовані зали гімнастики, боксу та фехтування.

Спортивний комплекс, 1971 рік
Спортивний комплекс, 1971 рік

У 1977 році колектив кафедри під керівництвом Віктора Захаровича Миколаєва поповнився професійними тренерами-викладачами з різних видів спорту і склав 25 чоловік.

У ці роки спортивно-масова і оздоровча робота в інституті проводилася на високому організаційному рівні.

Кафедра фізичного виховання стала однією з кращих в Одесі. Тричі (у 1966, 1970 і 1972 роках) у загальнокомандному заліку між вузами України студенти академії займали перші місця.

Становлення боксу в першу чергу пов'язане з ім'ям Генералова Бориса Олександровича, боротьби – Бородіна Валерія Михайловича, гімнастики – Рабіновича Льва Давидовича, стрільби – Тменова Олександра Миколайовича. Так, в 1970-х роках стрілки академії були найсильнішими в місті, постійно займали перші або призові місця серед ВНЗ Одеської області.

Не менш плідною була робота фахівців з волейболу – Верха Григорія Іосифовича, баскетболу – Парвадова Леоніда Анісимовича, плаванню – Коломійчука Миколи Івановича, важкій атлетиці та гирьового спорту – Полтарецького Георгія Михайловича. Розвиток легкої атлетики в інституті пов'язаний з ім'ям Шикер Галини Іванівни, художньої гімнастики – Косинцевої Світлани Миколаївни. Команда ОТІХП ім. М.В. Ломоносова тричі вигравала першість серед вузів України.

Призери і чемпіони СРСР (Тренер - Генералов Б.О.)
Призери і чемпіони СРСР
(Тренер - Генералов Б.О.)

Чемпіони України з боротьби серед студентів (Тренер - Бородін В.М.)
Чемпіони України з боротьби
серед студентів (Тренер - Бородін В.М.)Збірна ОТІХП з гімнастики (Тренери - Аніканов В.Н., Рабінович Л.Д.)
Збірна ОТІХП з гімнастики
(Тренери - Аніканов В.Н., Рабінович Л.Д.)

Чемпіони області серед студентів (Тренер - Тменов О.М.)
Чемпіони області серед студентів
(Тренер - Тменов О.М.)


Продовжує розвиватися матеріальна та спортивна база «Дружби», де проводяться тренувальні збори всіх збірних команд академії з різних видів спорту, а також збірних команд ВНЗ Москви, Воронежу, Кишинева, Вінниці, Львова і ін.

Табір «Дружба» 70-і роки
Табір «Дружба» 70-і роки

Ранкова зарядка, 7.00
Ранкова зарядка, 7.00Спортивні нагороди 70-х – 80-х років   Спортивні нагороди 70-х – 80-х років
Спортивні нагороди 70-х – 80-х років   Спортивні нагороди 70-х – 80-х років
Спортивні нагороди 70-х – 80-х років


Гросмейстери  Є. Геллер та В. Тукмаков, 1971 р.
Гросмейстери Є. Геллер та В. Тукмаков, 1971 р.

Одесити можуть пишатися випускником економічного факультету ОТІХП ім. М.В. Ломоносова Тукмаковим Володимиром Борисовичем, гросмейстером СРСР, Міжнародним гросмейстером з 1972 року, заслуженим тренером України. В.Б. Тукмаков – другий після Є. Геллера одесит, що одержав звання міжнародного гросмейстера.

В.Б. Тукмаков у складі збірної Радянського Союзу був переможцем Всесвітньої шахової олімпіади 1984 року, першості Європи 1973, 1983 і 1989 років. Тричі ставав срібним призером чемпіонатів СРСР. Учасник історичного матчу збірних СРСР і решти світу (Лондон, 1984 р.). Переможець більш ніж п'ятдесяти міжнародних турнірів. У 2004 році привів команду України до перших в її історії золотих олімпійських медалей.


З 1980 по 1986 роки кафедру очолювала Маргарита Єфимівна Шульга. В цей період студенти проходили навчання на кафедрі протягом 4-х років з певною спортивною спеціалізацією і складали іспит з теоретичного і практичного курсів.

З 1986 по 2006 роки кафедрою завідував Богдан Іванович Струк, доцент, кандидат педагогічних наук, майстер спорту міжнародного класу зі стрільби з лука. У цей період більше уваги приділяється науково-дослідній і методичній роботі, видано більше 50-ти наукових робіт, 15 методичних вказівок з фізичного виховання, методиці спортивного тренування і лікувальній фізичній культурі, отримано 4 авторські свідоцтва.

З 1987 по 1991 роки викладачами кафедри підготовлено: 5 майстрів спорту, 104 кандидати в майстри спорту, 363 спортсмени 1-го розряду, 10193 спортсмени масових розрядів, 5903 значкисти ГПО, 3346 інструкторів і суддів з різних видів спорту. У цьому – чимала заслуга спортивного клубу «Технолог», який очолив старший викладач кафедри Полтарецький Георгій Михайлович, а пізніше – Попенко Віталій Іванович.

Збірна команда ВНЗ успішно виступає в обласних, спортивних студентських іграх з 30 видів спорту, і в комплексному заліку в 1999, 2000, 2002 роках займає призові місця серед вісімнадцяти ВНЗ області. У дев'яності роки студенти академії досягли значних результатів на міжнародних і всеукраїнських змаганнях: студент механічного факультету Сергій Трегуб став бронзовим призером чемпіонату Європи 1999 року з кульової стрільби, студент факультету Технології консервування та виноробства Руслан Глівінський став переможцем 4-ої Універсіади України у стрибках в висоту з результатом 221 см; студент факультету Технології зерна і зернових продуктів Дмитро Шарандак зайняв перше місце в парному розряді з настільного тенісу на 4 Універсіаді України (тренер – ст. викладач Поляков Р.А.), студент механічного факультету Олексій Махлай – 3-е місце у фехтуванні на 4 Універсіаді України. Студент інженерно-економічного факультету Андрій Сумець став бронзовим призером Спартакіади України 1999 року з шахів.

У 2002 році збірні команди академії з міні-футболу і футболу стали бронзовими призерами чемпіонату ВНЗ області і Всеукраїнських студентських змагань (тренери – ст. викладачі Улановський А.М., Максимчук Б.В.). Жіноча збірна команда академії з баскетболу – неодноразовий призер першості ВНЗ області.

Вражають спортивні успіхи студентів – майстрів спорту міжнародного класу з таїландського боксу: Кишенко Артур – двократний чемпіон Світу (2007р.); Громчак Дмитро і Пруть Дмитро – переможці Кубка України (2008р.); Костенко Діана – призерка Чемпіонату України з таїландського боксу , срібна і бронзова призерка літньої Універсіади України з класичного боксу (2009р.) і обласної спартакіади студентів з карате (2009р.) (тренер – ст. викладач Черв'яков Ю.І.).

У 2006 р. кафедру очолив кандидат філософських наук, доцент Вадим Михайлович Копа.

Теоретичним і практичним напрямом кафедри стає валеологічне з пріоритетом на розвиток технологій оздоровлення студентів і викладачів. Організовано кабінет методичної і науково-дослідної роботи. Затверджена нова наукова тема «Метричні виміри здоров'я студентів».

У 2009 р. студенти ОНАХТ Хітів Артем, Попів Сергій, Антонець Дмитро, Бринза В'ячеслав, Тихий Олексій (тренер ст. викладач Колядюк С.І.) у складі студентської збірної команди Одеської області з баскетболу стали переможцями Х студентських українських ігор. Хегай Арнольд протягом 2009 року став чемпіоном України, володарем Кубка України з таїландського боксу. У грудні 2009 р. в м. Бангкок Майстер спорту міжнародного класу України Хегай Арнольд став Чемпіоном Світу серед дорослих.

З 2010 року кафедру фізичного виховання і спорту очолює Тетяна Петрівна Сергєєва, кандидат в майстри спорту з гандболу, переможець чемпіонату України (1986 р.), переможець обласного конкурсу «Вчитель року» (2001 р.). Викладачі кафедри більше уваги приділяють науково-дослідній і спортивно-оздоровчій роботі. За 5 років видано більше 90-ти наукових робіт, видано 13 методичних вказівок з фізичного виховання.

Зав. кафедрою Сергєєва Т.П.
Зав. кафедрою Сергєєва Т.П.

Викладацький склад кафедри, 2015 рік
Викладацький склад кафедри, 2015 рік
Нижній ряд зліва направо: Болтоматіс Д.В., Захлевська Т.В.,
Цапенко Л.М., Бородін В.М., Сергєєва Т.П., Волкова Т.В.
Верхній ряд зліва направо: Яготін Р.С., Лаговська Н.Г.,
Шевченко В.В., Халайджи С.В., Гончарук В.В., Павлюк О.В.,
Басько О.А., Васильєв В.П.За останніх 5 років збірні команди ОНАХТ ставали переможцями і призерами обласних студентських ігор серед ВНЗ м. Одеси: міні-футбол і футбол серед чоловічих збірних команд (тренер – Максимчук Б.В.), міні-футбол і футбол серед жіночих збірних команд (тренер – Болтоматіс Д.В.), волейбол і пляжний волейбол (тренер – Волкова Т.В., Гончарук В.В.), регбі (тренер – Болтоматіс Д.В.), гандбол серед жіночих збірних команд (тренер – Павлюк О.В.), гандбол серед чоловічих збірних команд (тренер – Цапенко Л.М.), ватерполо (тренер – Васильєв В.П.), кульова стрільба (тренер – Басько А.А.), шахи (тренер – Захлевська Т.В.).

Анонс:

 


 • 10.11.2017

  Турнір з армреслінгу «ARM POWER 2017»

  16 листопада 2017р.14:30. В турнірі беруть участь студенти ОНАХТ, студенти інших вишів м. Одеси!!! Після турніру на всіх очікує закулісна боротьба де кожен бажаючий зможе поборотися!!

  детальніше

   

Останні новини:

 


 • 15.11.2017

  Донорство на ф-те ТПППКСЭиТ ОНАПТ

  7 ноября 2017 года магистры группы ТМ-57а (Геврик Владисдав, Костюк Юлия, Бутовский Николай) и бакалавры группы ТМ-31 (Сухомлинова Кристина, Примаченко Светлана) приняли участие в очень почетной и благородной акции - донорство крови

  детальніше

   

 • 14.11.2017

  Кураторська година, присвячена пам'яті жертв Голодоморів на факультеті комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту

  Історія не буває поганою чи доброю. Вона завжди така, якою є. Однак сторінки історії іноді бувають сумними, і навіть жахливими. І такі історичні події обов’язково треба знати, вивчати. Принаймні для того, щоб подібне ніколи не повторилося. 13 листопада 2017 року на факультеті Комп’ютерної інженерії, програмування та кіберзахисту Одеської національної академії харчових технологій пройшла кураторська година, присвячена пам'яті жертв Голодоморів

  детальніше